تبلیغات
وبلاگicon
شعــرهایمــ برایــــ تــــــو - ناسا استخدام میکند: سفر بی بازگشت به مریخ
اگر لرزید دلت روزی جایی با نگاهی با صدایی ..بیا و در بزمم بشین

نگارش در تاریخ جمعه 19 آذر 1389 توسط فرشته

 

 

ناسا در نظر دارد كارمندانی استخدام كند كه با سفر به كره مریخ به بشریت خدمت كنند. البته تنها شرط استخدام این است كه كارمندان جدید هرگز به زمین برنمی‌گردند، چراكه بازگرداندن آن‌ها به زمین هزینه‌بر است.

 

 

برای ساكنان مریخ غذا و مواد مورد نیاز بقا از زمین فرستاده می‌شود. این اسكان به عنوان اولین گام به سوی مرزگشایی فضا و سكونت در جهان‌های دیگر تلقی می‌شود.   سفر به سرزمین‌های مستعمره‌ای جدید طی مدت چهار ماه آینده با موشكی كه سوخت هسته‌ای دارد، انجام می‌شود. به این ترتیب مریخ تا سال 2030 آباد خواهد شد.   به گفته پیت وردن، مدیر مركز، برنامه فضایی انسان در حال حاضر با هدف سكونت در دنیاهای دیگر در حال پیشروی است.

 

 

   

 مریخ دومین محل مصئون در منظومه شمسی ما و جایی است که انسان می تواند به آنجا برود و زندگی کند. زیرا در سطح آن می توان از مواد استفاده کرد و مهمتر از همه مریخ دارای آب و کربن دی اکسید است.  
 
بنابراین، شما نمی توانید به کسانی که به این سفر یک طرفه میروند  بگویید که شما فقط به اندازه سه روز مواد خواهید داشت و بس. در ضمن از گفتن مسایل خطرناک دیگر مانند اتموسفر رقیق نیز خود داری کنید.

من حدس می زنم که در مرحله اول احتمالأ چهار نفر می روند، اما یک مأموریت یک طرفه به مریخ به معنی تجربه یک مرتبه ای نیست. این افراد پیشگام خواهند بود. این اولین گام در راستای حضور دائمی انسان در یک دنیای دیگر می باشد.
 
هر چند این افراد بدون بازگشت به این سفر می روند اما مطمئن خواهند بود که زود یا دیر افراد دیگری به آنها ملحق می شوند و پایگاه آنها در مریخ آهسته آهسته بزرگتر می شود و در نهایت به یک محله مهاجر نشین دائمی در مریخ تبدیل می شود. این پروسه صد ها سال را در بر می گیرد.

 


پ.ن: در جواب اون شخصی كه برای پست "غروب" نظر گذاشته بودند: ke chi

باید بگم، ازتون توقع ندارم زیبایی ِ اون تصویر رو درك كنید.

طبقه بندی: از دنیای IT چه خبر؟، 

 
 
 

 
.: Professional Themes in SWEET KISS :.