تبلیغات
وبلاگicon
شعــرهایمــ برایــــ تــــــو - بفرمایید شام ایرانی
اگر لرزید دلت روزی جایی با نگاهی با صدایی ..بیا و در بزمم بشین

نگارش در تاریخ چهارشنبه 22 تیر 1390 توسط فرشته

برترین مجله اینترنتی ایرانسلام... بفرمایید شام...

 بله، درست حدس زدید. من امروز حامل پیام ویژه‌ای برای شما هموطنان عزیز هستم. می‌خواهم خبر از برنامه‌ای بدهم كه اكثر شما با نامش آشنا هستید. برنامه‌ای كه در قالب یك مسابقه آشپزی و میزبانی در بسیاری از تلویزیون‌های كشورهای مختلف دنیا، با درنظر گرفتن شرایط اجتماعی و فرهنگی كشورها ساخته و پخش می‌شود و مورد توجه اكثر بینندگان قرار می‌گیرد.

آنچه باعث جذابیت این برنامه شده، توجه به نكات فردی، روان‌شناسانه و جامعه‌شناسانه‌ای است كه در ساختار آن رعایت شده؛ نكاتی كه آن را از یك مسابقه صرفا سرگر‌م‌كننده، به یك برنامه تامل‌برانگیز تبدیل كرده است؛ مسابقه‌ای‌ كه شركت‌كنندگان برای دیگر شركت‌كنندگان آشپزی، میزآرایی و در نهایت از آنها پذیرایی می‌كنند؛ مسابقه‌ای كه مهارت‌های زندگی شركت‌كنندگانش را به چالش می‌كشاند؛ مهارت‌هایی مثل صداقت، انصاف، مردم‌داری و عدالت آن‌ها در زندگی .

اما بفرمایید شام ما... یعنی بفرمایید شام ایرانی ما... ما برای سری اول‌مان، از  بازیگران هنرمند میهن عزیزمان دعوت كرده‌ایم، در این مسابقه‌ شاد، هیجان‌انگیز و عبرت‌آموز شركت كنند، برای هم آشپزی كنند، از هم پذیرایی كنند و در نهایت برنده شوند. ما به خانه‌های محترم‌شان می‌رویم. در آشپزخانه‌های محترم‌شان شاهد آشپزی‌شان می‌شویم و در اتاق محترم پذیرایی‌شان، می‌بینیم كه چطور این رقیبان عزیز و دوست‌داشتنی چگونه از یكدیگر پذیرایی می‌كنند و چطور شبی دل‌نشین برای هم به‌وجود می‌آورند. اگر فكر می‌كنید می‌توانید حدس بزنید شاهد چه اتفاقاتی بین آنها خواهید بود یا چه لحظاتی را با آنها خواهید گذراند، باید منصفانه بگویم، ممكن است حدس‌تان زیاد با واقعیت منطبق نباشد!

آخرین حرفی كه می‌خواهم بزنم این است كه بفرمایید شام ما یك برنامه تلویزیونی نیست بلكه یكسری ویدئوهای خانگی است كه اگرچه نمایش نیستند اما عین نمایش‌اند؛ نمایشی از لحظات واقعی زندگی و زندگی كسانی كه برای‌تان غریبه نیستند و شما دوست‌شان دارید. یك یادگاری بارها دیدنی و تكرارنشدنی.

و آخرین حرف بعد نخستین آخرین حرفم این است كه «برای شما هم نقشه‌های خوبی كشیده شده است.ایـــده‌آل و هنرمندان دور یك میز شام

چند وقتی می‌شود تب برنامه‌ای با نام «بفرمایید شام» بین ایرانی‌ها بالا گرفته است. با وجودی كه سال‌هاست این برنامه در كشورهای مختلف جهان ضبط و پخش می‌شود و برنامه‌ای بین‌المللی به حساب می‌آید.

این‌بار اما قضیه 180 درجه فرق می‌كند؛ قرار است كارگردانی به نام «بیژن بیرنگ» كه در كارنامه‌اش آثاری همچون «خانه سبز»، «همسران»، «باز هم زندگی»، «چاق و لاغر» و... می‌درخشند و اهالی سینما و تلویزیون به خوبی با كارهایش آشنا هستند، «بفرمایید شام» تمام ایرانی را با یك تفاوت عمده بسازد؛ این‌كه این برنامه برای اولین‌بار در ایران و با حضور چهره‌های مشهور دنیای سینما، ورزش و موسیقی جلوی دوربین خواهد رفت و كافی است چند روزی صبر كنید تا پكیج «بفرمایید شام» توسط پخش خانگی موسسه هنر اول به دست‌تان برسد و بتوانید در خانه‌های‌تان تمــام اتفاقــات، حــرف‌ها، خنده‌ها، كری‌خواندن‌ها، رقابت‌ها، شكست‌ها و پیروزی‌های چهره‌های محبوب‌تان را ببینید و چون تمام برنامه‌ها در خانه‌ خود این افراد ضبط می‌شود، به قول خودشان به این قضیه اطمینان پیدا كنید كه آن‌ها هم مانند همه ما زندگی‌هایی بسیار معمولی دارند و از یك سیاره دیگر نیامده‌اند!

اگر دوست دارید بدانید در شب‌هایی كه این برنامه جلوی دوربین می‌رود چه اتفاقاتی می‌افتد یا بازیگران و چهره‌های محبوب‌تان چه نظری راجع به این برنامه دارند، زندگی ایده‌آل به عنوان تنها رسانه‌ای كه پوشش خبری این برنامه را به صورت اختصاصی و برای اولین بار در ایران برعهده دارد، شما را راهنمایی خواهد كرد. این پرونده، اولین گزارش اختصاصی زندگی ایده‌آل است از تمام اتفاقات ریز و درشتی كه حین ضبط این برنامه افتاده و حرف‌هایی كه شاید تا به حال هیچ‌جای دیگر از زبان ستاره‌های‌تان نشنیده‌اید. زندگی ایده‌آل شما را به خواندن این پرونده دعوت می‌كند... .

سحر زکریا :

مگر یك خانم حتما باید ازدواج كند تا تصمیم بگیرد آشپزی یاد بگیرد؟! به‌نظرم هر خانمی، چه ازدواج كرده باشد، چه در شرفش باشد و چه اصلا قصد ازدواج نداشته باشد، باید آشپزی كردن را بلد باشدشقایق دهقان :

یكی از خصوصیات من، تعصب شدید روی دست‌پختم است، تا آن‌جا كه محراب جرات ندارد از آن ایرادی بگیرد. خودش هم این موضوع را می‌داند، چون با هم رودربایستی نداریم، به همین دلیل خودش هیچ‌وقت چنین ریسكی نمی‌كند! اما اگر كسی از دست‌پختم ایراد بگیرد و رویم نشود حرفی به او  بزنم، بدجور از دستش دلخور می‌شومبهاره رهنما :

اتفاق بامزه‌ای كه در خانه شقایق دهقان افتاد، این بود كه می‌خواستم به او از 100 نمره، 80 بدهم اما گفتم 5 نمره نیز به خاطر فامیل بودن‌مان اضافه كنم. از طرفی صبح روزی كه قرار بود به خانه شقایق برویم، در تئاتر اجرا داشتم و چون قبلا 15 هزار تومان به او بدهكار بودم و ‌چك‌پول 100 هزار تومانی همراهم بود و‌ پول خرد نداشتم، به او گفتم 15 هزارتومانت را نمی‌دهم، به جایش 15 امتیاز بیشتر به شقایق دادم تا حساب بی‌حساب شویم!لادن طباطبایی :

ازدواج می‌تواند یكی از عوامل ایجاد انگیزه در خانم‌ها برای یادگیری باشد اما اگر ازدواجی هم در كار نباشد، می‌تواند تمرین و سرگرمی خیلی خوبی برای خانم‌ها باشد. البته بعد از ازدواج، یك مقدار از آشپزی‌ خانم‌ها به دلیل علاقه‌شان به این كار است و یك مقدارش هم از روی اجبار است كه مجبورشان می‌كند یك كار را هر روز انجام دهند!

اعتراض، خواهش، سرزنش، پارتی‌بازی، كری‌خوانی و تمام گفته‌ها و عكس‌العمل‌های ستاره‌های "بفرمایید شام"

این دست‌پخت واقعی ستاره‌ها بود

این‌كه بدانی روحیات بازیگران یا چهره‌های مشهوری كه سال‌هاست در قاب تلویزیون یا پرده سینما دیده‌ای در زندگی معمولی‌شان چگونه است و آن‌ها وقتی در یك جمع دورهم می‌نشینند، چه حرف‌هایی می‌زنند، چه دغدغه‌هایی دارند و از همه مهم‌تر چه چیزهایی در زندگی برای‌شان مهم است، همیشه برای همه جالب بوده است. این‌بار اما می‌خواهیم خیلی نزدیك‌تر تمام این اتفاقات را به واسطه برنامه «بفرمایید شام» ایرانی به طور كاملا اختصاصی در مجله خودتان «زندگی ایده‌آل» به نمایش بگذاریم تا یكسری مسائل بیشتر برای مخاطبان روشن شود؛ این‌كه خانه آدم‌معروف‌ها چه شكلی است، در مهمانی‌های‌شان چه لباس‌هایی می‌پوشند، حرف‌های دورهمی‌شان حول چه مسائلی می‌چرخد و... . .

برای همین هم هست كه جذابیت برنامه‌ای كه بیژن بیرنگ كارگردانی آن را برعهده دارد به نام «بفرمایید شام»دو چندان شده است، این كه یك برنامه كاملا جهانی و مشهور است اما یك تفاوت اساسی با برنامه‌های مشابه‌اش در اكثر كشورهای جهان دارد، آن‌هم این‌كه قرار است این‌بار به جای آدم‌های معمولی، یكسری ‌بازیگران، ورزشكاران، موسیقی‌دانان و... مشهور كشور با یكدیگر به رقابت بپردازند كه می‌تواند حساسیت‌ها، هیجان‌ها، اتفاق‌ها و هزاران هزار «ها»ی دیگر را پدید بیاورد. این گزارش، شرح گوشه‌ای از اتفاقات پشت صحنه‌اولین گروه خانم‌های برنامه «بفرمایید شام» است كه شركت‌كنندگان نام‌آشنایی در آن حضور داشتند؛ بهاره رهنما، شقایق دهقان، سحر زكریا و لادن طباطبایی.پرده اول

چهارشنبه شب، منزل بهاره رهنما

این‌جا بلوار ارتش است؛ قرار است نخستین شب فیلمبرداری نخستین گروه «بفرمایید شام» در خانه یكی از بازیگران محبوب ایران برگزار شود. «بهاره رهنما»، نخستین فردی است كه می‌خواهد میزبانی‌اش را به رخ حریفانش بكشد‌. با این‌كه ساعت از 12 شب گذشته، از بیرون ساختمان، صدای خنده عوامل و بازیگران به گوش می‌رسد؛ معلوم است با یكسری آدم پرانرژی طرف هستیم! وارد آسانسور ‌می‌شویم و دكمه طبقه 4 را فشار می‌دهیم. كمتر از 20 ثانیه بعد به طبقه چهارم ساختمان می‌رسیم. به محض این‌كه پای‌مان را از آسانسور بیرون می‌گذاریم، «شقایق دهقان» را روبه‌روی‌مان می‌بینیم كه می‌خواهد وارد خانه بهاره رهنما شود و یكسری آدم كه روی زمین با دستگاه و ابزار صدا و تصویربرداری نشسته‌اند! ناگهان یك نفر با صدای بلند می‌گوید «كات!» بیژن بیرنگ كارگردان برنامه، با عصبانیت به سمت ما می‌آید و از این‌كه آن سكانس را خراب كرده‌ایم، سخت ناراحت به‌نظر می‌رسد! البته ناراحتی بیرنگ بیشتر به این دلیل بود كه ما دیرتر از بقیه گروه به جمع‌شان ملحق شدیم.مادر، جای دختر

بالاخره وارد خانه بهاره رهنما می‌شویم. معلوم نیست این‌جا چه خبر است! كلی آدم از این‌ور به آن‌ور در حال بدوبدو و تكاپو هستند. در گوشه‌ای از خانه، شقایق دهقان روی كاناپه نشسته و در حال خواندن مجله«سیب سبز» است. لادن طباطبایی و سحر زكریا هم در تراس نشسته‌اند! بیژن بیرنگ در حال بحث با دستیارانش است. «پروین قائم‌مقامی»، مادر بهاره رهنما كه چند سالی می‌شود در سریال‌های شبانه تلویزیون بازی می‌كند و به تازگی هم در «ساختمان پزشكان» نقش مادر دكتر «نیما افشار» را ایفا كرد، سخت استرس دارد! بهاره رهنما می‌گوید همیشه زحمت مهمانان خانه او، بر دوش مادرش بوده است. چرا؟ چون خود بهاره رهنما به دلیل اجراهای پشت‌سر هم در تئاتر و فشار كار زیاد، درِ اتاق خوابش را بسته و همه سعی می‌كنند تا آن‌جا كه امكان دارد ساكت باشند تا خواب خانم بازیگر بهم نخورد! بهاره رهنما می‌گوید همیشه زحمت مهمانان خانه او، بر دوش مادرش بوده است. چرا؟ چون خود بهاره رهنما به دلیل اجراهای پشت‌سر هم در تئاتر و فشار كار زیاد، درِ اتاق خوابش را بسته و همه سعی می‌كنند تا آن‌جا كه امكان دارد ساكت باشند تا خواب خانم بازیگر بهم نخورد!

وسواس آقای كارگردان

درباره برنامه «بفرمایید شام» بیژن بیرنگ، همین بس بدانید این برنامه مانند یك فیلم سینمایی، سختی‌های زیادی دارد و آنگونه نیست كه هر كس هر چه دلش بخواهد بگوید و هر تصویری گرفته شود، به راحتی از آن بگذرند! آن‌هایی كه با بیژن بیرنگ كار كرده‌اند، می‌دانند چقدر در كارش وسواس دارد و هر چیزی را قبول نمی‌كند! با وجودی كه تمام اتفاقات این برنامه و حرف‌های شركت‌كنندگانش فی‌البداهه و واقعی است اما بیژن بیرنگ به این راحتی‌ها هم كه فكر می‌كنید ‌از یك صحنه نمی‌گذرد!ما از اتفاقاتی كه شب اول افتاد چیزی نمی‌گوییم و می‌رویم سراغ اتفاقات شب دوم...شام را زودتر بیاورید

از وقتی بهاره رهنما به جمع اضافه شد، همه چیز تغییر كرد. با این‌كه خیلی خسته به‌نظر می‌رسید اما مثل همیشه آن‌قدر پر انرژی و شاد بود كه با شوخی‌ها و خنده‌هایش همه را ذوق‌زده می‌كرد.  بهاره رهنما برای پذیرایی از مهمانانش كباب چوبی درست كرده كه از ظاهرش برمی‌آید باید خیلی خوشمزه باشد، یك سالاد و یك مدل دسر ایرانی هم درست كرده كه شقایق دهقان و لادن طباطبایی از بهاره رهنما خواهش می‌كنند زودتر شام‌را سرمیز بیاورد تا زود بروند سراغ دسر. گویا لادن طباطبایی عاشق شیرینی است كه با دیدن دسر رهنما اینگونه دهانش آب افتاده!

3 خانم مهمان امشب گروه اول «بفرمایید شام»، ‌زنگ اول ساختمان سفید رنگ را ‌می‌فشارند و سحر زكریا با برداشتن آیفون تصویری‌اش، در را روی مهمانانش باز می‌كند و با آمدن جلوی درِ ورودی خانه‌اش، به گرمی از آن‌ها استقبال می‌كند.مثل همیشه، این بهاره رهنماست كه از همه شلوغ‌تر است و هر از چندگاهی با خنده‌هایش (آن هم ساعت یك و نیم شب و جلوی درِ ورودی خانه سحر زكریا)، سكوت حاكم را برهم می‌زند! نكته جالب این‌كه هر كدام از این 3 نفر، به سلیقه خودشان هدایایی برای سحر زكریا‌آورده‌اند و به رسم احترام می‌خواهند تقدیمش كنند. بهاره رهنما هم در این میان برای كادویش كه كتابی است با قلم خودش، حسابی تبلیغ می‌كندپرده دوم

جمعه شب، منزل سحر زكریا

ساعت 11 شب است و باید در خیابان زعفرانیه، دنبال خانه «سحر زكریا» بگردیم. میزبان امشب بفرمایید شام، لعبت‌الملوك سریال قهوه تلخ است. به سر كوچه خانه سحر زكریا كه می‌رسیم، می‌بینیم یك نور بسیار زیاد از كوچه ساطع می‌شود و یك عده با صدای بلند در حال صحبت و خندیدن هستند.  از دور 3 خانم سر كوچه ایستاده‌اند و دارند به سمت خانه میزبان امشب كه سحر زكریاست می‌روند؛ هر كدام از مهمانان كادویی برای میزبان تدارك دیده‌اند و می‌خواهند به این شیوه غافلگیرش كنند.ستاره‌ها از چی حرف می‌زنند

بهاره رهنما، شقایق دهقان و لادن طباطبایی از درِ اصلی ساختمان وارد و با دیده‌بوسی سحر زكریا وارد خانه‌اش می‌شوند. این 3 خانم بازیگر هر لحظه راجع‌به موضوعاتی حرف می‌زنند؛

مثل همیشه، این بهاره رهنماست كه از همه شلوغ‌تر است و هر از چندگاهی با خنده‌هایش (آن هم ساعت یك و نیم شب و جلوی درِ ورودی خانه سحر زكریا)، سكوت حاكم را برهم می‌زند! نكته جالب این‌كه هر كدام از این 3 نفر، به سلیقه خودشان هدایایی برای سحر زكریا‌آورده‌اند و به رسم احترام می‌خواهند تقدیمش كنند. بهاره رهنما هم در این میان برای كادویش كه كتابی است با قلم خودش، حسابی تبلیغ می‌كند. این 3 بازیگر با هم قرار می‌گذارند با پیش‌ كشیدن بحث عشق و عاشقی، دلایل ازدواج نكردن سحر زكریا را پیدا كنند! هر كدام از این افراد عقاید خاص خودشان را دارند؛

مثلا متوجه می‌شویم ‌شقایق دهقان علاقه بسیار زیادی به همسرش دارد و به موضوع عشق و عاشقی، اعتقاد شدیدی دارد. موضوع بسیار جذابی كه به تازگی بهاره رهنما متوجه‌اش شده، بحث خانمی است در عربستان كه خواستار آزاد شدن حق رانندگی برای خانم‌های عرب شده و برای پیشبرد اهدافش تصمیم گرفته در خیابان‌های عربستان با این‌كه ممنوع است با سرعت زیاد رانندگی كند. بهاره رهنما هم از این موضوع كه یك زن در برابر قانون ناحق عرب‌ها ایستاده و خواستار گرفتن حقوق شهروندی بانوان است، بسیار خوشحال به‌نظر می‌رسد!رابطه سحر زكریا با دستكش و دستمال گردگیری!

سحر زكریا به‌شدت در حال تمیز كردن خانه‌و میز شامش است. با این‌كه بیژن بیرنگ از عقب بودن كار بالا و پایین می‌پرد، سحر زكریا كه خودش هم دست‌كمی از او ندارد، دستكش دستش كرده و با دستمال، در حال گردگیری میز و صندلی‌های میز شامش است. یكی از ویژگی‌های خانه خانم زكریا این است كه با وجود این‌كه خیلی كوچك و نقلی است، نورپردازی رمانتیكی دارد كه باعث شده فضای دلنشینی را پدید بیاورد. البته بیژن بیرنگ هنگام فیلمبرداری تمام نورپردازی را به‌هم می‌ریزد و پروژكتورها و نورهای مخصوصش را روشن می‌كند تا دیگر خبری از فضای رمانتیك و این حرف‌ها نباشد!مگر قرار نبود پارتی‌بازی نكنید؟!

بهاره رهنما سخت مشغول خواندن دیالوگ‌هایش است. گویا به خاطر شلوغ بودن بیش از حدش در طول روز، مجبور است دیالوگ‌های تئاترش را اینجا حفظ كند. آن‌طرف قضیه شقایق دهقان طبق معمول در حال خواندن مجله است و سحر زكریا هم كه بوی برنجش تمام ساختمان را برداشته، سخت مشغول تدارك شام است. به راحتی می‌توانی استرس را در چهره سحر زكریا ببینی! البته سحر زكریا از آن‌جا كه مجرد است، از یكی از دوستان صمیمی‌اش درخواست كرده در برنامه امشب كمكش كند كه همین، باعث می‌شود بهاره رهنما، شقایق دهقان و لادن طباطبایی به این موضوع اعتراض كنند كه «آقای بیرنگ، مگر قرار نبود همه كارها را فقط یك نفر انجام بدهد؟ پس چرا پارتی‌بازی می‌كنید؟»

دوستی كه چهره شد

اگر یادتان نرفته باشد، گفتیم یكی از دوستان صمیمی سحر زكریا از صبح روز برنامه به خانه او آمده بود تا كمك‌حال رفیق شفیقش باشد. البته نقش او در این قسمت بسیار پررنگ است، زیرا در مراحل ضبط برنامه هم جلوی دوربین رفت و در مراسم شب سحر زكریا، یكی از نفرات اصلی برنامه بود.  در كل اتفاقات بسیار جالب و شادی در خانه سحر زكریا افتاد كه پیشنهاد می‌كنیم در سی‌دی برنامه حتما نظاره‌گر آن باشید و ببینید بازیگران محبوب‌تان در زندگی شخصی‌شان، چه شخصیت‌ها و برخوردهایی دارند.

فكر می‌كنید این دو نفر كه با هم جاری هستند  در حال خواندن چه پیامكی هستند؟ شاید هم در حال غیبت  همسرانشان هستندپرده سوم

جمعه شب، منزل لادن طباطبایی

امشب، حساس‌ترین شب برگزاری برنامه گروه اول است؛ بالاخره قرار است امشب برنده این گروه مشخص شود و علاوه بر تمام استرس‌های معمولی كه همه عوامل دارند، استرس این‌كه نخستین برنده این برنامه كدام‌یك از 4 نفر خانم بازیگر شركت‌كننده خواهد بود، ‌همه را به نوعی درگیر كرده است. میزبان آخرین شب برنامه، كسی نیست جز لادن طباطبایی كه در شب‌های گذشته به‌ترتیب مهمان بهاره رهنما، شقایق دهقان و سحر زكریا بوده و با آگاهی كامل از قدرت حریفانش، قصد دارد هر طور شده 3 نفر دیگر این گروه را مجاب كند بیشترین امتیاز را به او بدهند.

خانه لادن طباطبایی، در خیابان آفریقا قرار دارد و وقتی به طبقه سوم ساختمانش می‌رسی و درِ خانه را باز می‌كنی، با خانه‌ای فوق‌العاده زیبا، با همان نورپردازی مدرن و رمانتیك خانه سحر زكریا روبه‌رو می‌شوی و البته وسایل متفاوتی همچون پیانو كه فضای ‌خانه را بسیار زیبا كرده است. در آشپزخانه لادن طباطبایی غوغایی برپاست؛ از طرفی بهاره رهنما و شقایق دهقان مثل همیشه در حال بلند خندیدن هستند و از طرف دیگر، لادن طباطبایی كه انگار سرگیجه گرفته و نمی‌داند با این وضعیت چه كار كند! در گوشه دیگری از خانه، قلكی خوش‌رنگ وجود داشت كه بدجوری چشمك می‌زد. نمی‌توانیم بگوییم جایزه این برنامه چقدر است و چه كسی برنده این جایزه شده، فقط همین بس كه بدانید جوایزی كه در این برنامه به افراد داده می‌شود، آنقدر نفیس هست كه همه را میخكوب كند!نان داغ، كباب داغ، ریحون چاق!

قرار است مراسم شام در حیاط دلباز خانه لادن طباطبایی برگزار شود. بنده خدا لادن طباطبایی خودش كم سرش شلوغ است، دخترش هم گویا بدخواب شده و با گریه‌هایش بدجور اعصاب مادر را بهم ریخته؛ به همین دلیل همسر لادن طباطبایی (سعید تهرانی) با وجود این‌كه تازه از سركار آمده، وظیفه خواباندن بچه را برعهده می‌گیرد و پدر و دختر با هم به اتاق خواب می‌روند. بوی برنج در فضای خانه لادن طباطبایی پیچیده و او سخت مشغول به سیخ كشیدن كباب است. امشب می‌خواهد با كباب كوبیده آن هم از نوع منقلی‌اش از مهمانان پذیرایی كند؛ به همین دلیل هم هست كه هر از چندگاهی به حیاط می‌رود و زغال‌های باربیكیو را جابه‌جا می‌كند تا بگیرند و كبابی كاملا ایرانی را برای مهمانانش سرو كند. همه آماده‌اند تا بیژن بیرنگ دستور حركت و ضبط برنامه را بدهد. لادن طباطبایی دوان دوان به سمت آشپزخانه می‌آید و می‌گوید: «شقایق... بهاره... سحر... بدوید... بدوید... بیاید كمك من تو آشپزخونه!» نفر اولی هم كه حاضر به كمك می‌شود، مثل همیشه شقایق دهقان است كه از همه مظلوم‌تر به‌نظر می‌رسد!

 اتفاقات جالبی هم در این میان افتاد كه یكی از آن‌ها، زمانی بود كه لادن طباطبایی با سیخ كباب‌ها آمد سر میز و بهاره رهنما  هم،   بنده‌خدا از بس سیخ كباب‌ها داغ بود، بدجوری دستش سوخت!

برای این‌كه بدانید در این ماراتن زیبا و پرهیجان آشپزی بین 4 بازیگر خانم سینمای ایران چه اتفاقاتی افتاد و از همه مهم‌تر چه كسی عنوان اول و جایزه ویژه این مسابقه را از آن خود كرد، سی‌دی این برنامه در راه است. شك نكنید اتفاقاتی كه در این برنامه خواهید دید را هیچ‌جای دیگر ندیده‌اید و نخواهید دیدلادن طباطبایی با بادبزن، بالای سر كباب‌ها ایستاده و سخت مشغول درست كردن آن‌هاست. حرف‌هایی كه این میان ردوبدل می‌شود آنقدر خنده‌دار و جالب است كه برای آن‌كه مزه‌شان را از دست ندهند، پیشنهاد می‌كنیم در سی‌دی تولیدی برنامه شنونده و بیننده‌شان باشید

هرگونه استفاده و انتشار مطالب و تصاویر «بفرمایید شام »، بدون ذكر  منبع

 « زندگی ایده آل» پیگرد قانونی دارد
طبقه بندی: سینمای ایران و جهان،  متفرقه، 
برچسب ها: بفرمایید شام، بفرمایید شام ایرانی، زندگی هنرمندان، تصاویر هنرمندان، شقایق دهقان، بهاره رهنما، مادر بهاره رهنما، بیژن بیرنگ، لادن طباطبایی، سحر زکریا، همسر شقایق دهقان، زندگی خصوصی بازیگران،

 
 
 

 
.: Professional Themes in SWEET KISS :.