تبلیغات
وبلاگicon
شعــرهایمــ برایــــ تــــــو - شاید ایـراد از خودتــان است!
اگر لرزید دلت روزی جایی با نگاهی با صدایی ..بیا و در بزمم بشین

نگارش در تاریخ پنجشنبه 16 تیر 1390 توسط فرشتهشاید گمان نكنید بسیاری از رفتارهایی كه در طول سال‌ها برای‌تان به یك عادت تبدیل شده، می‌تواند تا چه اندازه زندگی مشترك‌تان را ویران كند اما‌ گاه همین رفتارهای ساده و عادت وار، اعتماد همسرتان به شما را از بین برده و تكرارشان دلیلی برای پایان یافتن رابطه‌ای می‌شود كه سال‌ها برای حفظ كردنش تلاش كرده‌اید. شمار این رفتار‌ها كم نیست؛ در این مطلب به 9 مورد از اصلی‌ترین اشتباهاتی اشاره می‌كنیم كه اغلب از نادرستی‌شان مطلع نیستید.

 تشكر یادتان نرود

برای ویران كردن یك رابطه، راهی آسان‌تر از این وجود ندارد كه توقع داشته باشید همسرتان همیشه و در همه حال برای راحت‌تر كردن زندگی شما حاضر باشد. اینكه ازدواج را راهی برای سلب مسئولیت از خود بدانید و گمان كنید همسرتان باید نقش یك فرشته نجات را بازی كند، می‌تواند زندگی شما را تا مرز ویرانی پیش ببرد. فكر نكنید اگر همسرتان كاری را برای شما انجام می‌دهد، تنها به وظیفه‌اش عمل می‌كند. گمان نكنید اگر او روزی این فعالیت‌های همیشگی را انجام ندهد به شما ظلم كرده است. او تنها شما را دوست دارد و برای احترام به شما این رفتار را ادامه می‌دهد. پس قبل از هر درخواست واژه «لطفا» را فراموش نكنید و بعد از هر كار ارزشمند یا رفتار حمایت گرانه از او تشكر كنید. به او نشان دهید قدر تلاش‌هایش را می‌دانید و این موضوع هیچ وقت برای‌تان تكراری نمی‌شود. سعی نكنید بار زندگی را تنها به دوش او بگذارید و در حد توان‌تان برای ایجاد توازن در زندگی مشترك خود تلاش كنید.سكوت نكنید!

روزهای اول ازدواج‌تان را یادتان هست؟ همیشه برای هم حرف‌های تازه داشتید و به محض برگشتن به خانه، صحبت‌های‌تان را آغاز می‌كردید. حتی اگر چند ساعت یكدیگر را نمی‌دیدید تلفنی از حال هم با خبر می‌شدید و گاهی یادتان می‌رفت باید گوشی تلفن را قطع كنید و به كارهای دیگرتان برسید. گرچه سال‌های زیادی از آن روز‌ها گذشته اما هنوز هم باید این روال را حفظ كنید. سكوت كردن و نداشتن موضوعی برای حرف زدن می‌تواند مرگ ازدواج شما باشد. یك ارتباط صادقانه با گفت‌و‌گوهای صادقانه روز به روز محكم تر خواهد شد؛ پس این فرصت را از دست ندهید. وقتی حرف ها را نمی شنوید

هیچ كسی دوست ندارد مورد بی‌توجهی قرار گیرد. برای خیلی‌ها توجه نكردن به صحبت‌های‌شان اصلی‌ترین نشانه بی‌توجهی تلقی می‌شود. توجه نكردن به حرف‌های همسرتان و واكنش نشان ندادن به آنها می‌تواند به معنای بی‌احترامی به او دانسته شود. توجه نشان ندادن به حرف‌ها و نظرات دیگران می‌تواند بهانه‌ای برای سكوت كردن‌شان باشد و همانطور كه گفتیم، سكوت در رابطه یعنی پایان گرفتن آن. گوش دادن به حرف‌های او تنها به معنی شنیدن‌شان نیست بلكه درصورتی كه او خواسته‌ای را مطرح می‌كند و شما قبول می‌كنید كه انجامش دهید، باید در نخستین فرصت ممكن آن خواسته را برآورده كرده و به او نشان دهید مكالمات و قول‌های شفاهی‌تان بیش از هر چیزی برای‌تان اهمیت دارد.

احساسات راپنهان نكنید

این‌كه چند سال پس از تشكیل زندگی‌تان دیگر به اندازه قبل به هم نگویید «دوستت دارم» اتفاق طبیعی است. اما شما هنوز هم راه‌های زیادی برای ابراز عشق‌تان به همسرتان دارید. این‌كه شریك زندگی تان احساس كند به حاشیه رانده شده و از علاقه شما محروم است، آسیبی جدی به زندگی شما خواهد زد. ممكن است فكر كنید دلیلی برای به اشتراك گذاشتن احساسات‌تان وجود ندارد، زندگی‌تان تغییری نكرده پس همسرتان هم باید فكر كند مانند قبل دوستش دارید. اما اینطور نیست. شما باید برای هر روز و هرلحظه زندگی‌تان، شیوه‌ای منحصربه فرد برای ابراز علاقه‌تان را پیدا كنید. می‌توانید با حمایت‌تان، مهربانی و همراهی‌تان علاقه خود را به او نشان دهید. اما بد نیست گاهی هم این علاقه را به زبان بیاورید و مثل گذشته‌ها رفتار كنید.برای تفریح وقت بگذارید

با گذشتن چند سال از زندگی و بالارفتن مخارج، كار‌كردن به بخش اصلی فعالیت‌های شما تبدیل می‌شود. اما دلیلی ندارد به این بهانه، روزهای اول زندگی‌تان را فراموش كنید و خود را در خانه و محل كار حبس كنید. گرچه مسئولیت‌های شما بیشتر شده و با آمدن بچه‌ها وقت كمتری برای خود دارید اما باز هم باید برنامه‌های خانوادگی‌تان را داشته باشید و با دوستان و اطرافیان‌تان وقت بگذرانید. یك هفته مرخصی گرفتن و سفر رفتن می‌تواند حال و هوای‌تان را عوض كند و گاهی برنامه‌های دونفره گذاشتن هم می‌تواند آرامش روزهای اول را برای‌تان تداعی كند.امان از مقایسه بی‌جا!

اینكه همسرتان را با كسی مقایسه كرده یا بخواهید الگوی زندگی دیگران را در ازدواج خود پیاده كنید می تواند زندگی شما را وارد مرحله دشواری بكند.هرگز از او توقع نداشته باشید كه مانند كس دیگری رفتار كند یا برایش مدام دیگران را مثال نزنید.او را همان گونه كه هست و همان گونه كه انتخابش كرده اید بپذیرید و اگر هم می‌خواهید از او انتقاد كنید پای دیگران را به میان نیاورید.وابستگی را از بین ببرید

فراموش نكنید كه از خانواده خود خارج شده اید و یك زندگی جداگانه برای خود ساخته اید.وابستگی به خانواده ای كه پیش از ازدواج با آنها زندگی می كردید می تواند آفتی برای زندگی مشترك شما باشد.قرار نیست والدین و اعضای خانواده خود را فراموش كنید اما حفظ تعادل در این مورد مهم ترین مسئله است.شما باید بتوانید اولویت های زندگی تان را مشخص كنید.همسر شما باید اولین اولویت زندگی شما باشد.هرگز به والدین یا اعضای خانواده تان اجازه ندهید كه در مورد زندگی مشترك‌تان تصمیم بگیرند و نگذارید علاقه شما به آنها به یك وابستگی آزار دهنده تبدیل شود.یكدیگر را تهدید نكنید

اگر می‌خواهید زندگی‌تان به صحنه جنگ تبدیل نشود، سعی كنید اختلافات‌تان را با آرامش حل كنید. با هر اتفاق ساده قهر نكنید و مدام او را به ترك شدن تهدید نكنید. شاید در دفعات اول به دلیل تلاش همسرتان به حفظ آرامش، امتیازاتی را به دست بیاورید اما فراموش نكنید حفظ آرامش زندگی برعهده شما نیز هست، پس برای آن در كنار همسرتان تلاش كنید و سعی كنید اختلافات‌تان را با آرامش و مذاكره حل كنید. اگر از برخی كار‌هایش ناراحت می‌شوید با جدیت منظورتان را مطرح كنید و تا حل كردنش از پا نشینید اما جدیت و تلاش برای تغییر اوضاع هیچ ارتباطی به مقابله به مثل یا برخوردهای خصمانه ندارد.

جنگ‌های قبیله‌ای

نزاع شما با خانواده یا عزیزان همسرتان می‌تواند بعد از مدتی به یكی از مشكلات جدی رابطه‌تان تبدیل شود. اختلاف همه جا هست اما مدیریت این اختلافات هنر شما و همسرتان است. صحبت كردن علیه عزیزان همسرتان در مقابلش یا امتناع از دیدن‌شان می‌تواند رفته رفته آرامش زندگی شما را از بین ببرد. سعی كنید با خانواده او برخوردی داشته باشید كه دوست دارید همسرتان با خانواده شما داشته باشد. تلاش كنید با اطرافیان او جوری برخورد كنید كه دوست دارید آنها با شما برخورد داشته باشند. فراموش نكنید زندگی صحنه جنگ نیست و شما برای آرامش خود و همسرتان هم كه شده، باید مقداری انعطاف به خرج بدهید.


باز نشر اختصاصی: Bartarinha.i
طبقه بندی: روانشناسی،  ازدواج، 
برچسب ها: اشتباهات زندگی زناشویی، ازدواج، سکوت، تشکر،

 
 
 

 
.: Professional Themes in SWEET KISS :.