تبلیغات
وبلاگicon
شعــرهایمــ برایــــ تــــــو - آب كردن سمج‌ترین چربی‌ها
اگر لرزید دلت روزی جایی با نگاهی با صدایی ..بیا و در بزمم بشین

نگارش در تاریخ سه شنبه 14 تیر 1390 توسط فرشته


همیشه وقتی می‌خواهیم به مهمانی برویم، لباسی مجلسی می‌پوشیم، یا هنگام خرید لباس، وقتی شكم‌مان را می‌بینیم كه چربی‌ها اطرافش را پر كرده و همین‌طور اطراف كمر را پوشانده‌اند، از هرچه مهمانی، خرید، لباس نو و لباس مجلسی است، بیزار می‌شویم!و معمولا در همین لحظات است كه مهم‌ترین تصمیم زندگی‌مان را می‌گیریم: رژیم گرفتن!

اگر شما هم تجربه مشابهی دارید، احتمالا تا به حال از این تغییرات ناگهانی كه خودخواسته ایجاد شده و ناخواسته رها می‌شوندخسته شده‌اید و احساس می‌كنید هیچ راهی برای خلاصی از چربی‌های شكم وجود ندارد اما ما در ادامه قصد داریم چند حركت كششی آموزش دهیم كه نه‌تنها چربی‌های بد‌قلق شكم را آب می‌كند بلكه سایر ماهیچه‌های بالا‌تنه را نیز ورزیده و خوش‌فرم خواهد كرد.
سوپتا پادانگو

تكیه بر شست پا

خودتان را گرم كنید: كاملا صاف، به پشت بخوابید، پاها كشیده، كف پاها راحت و آزاد، بازوها در طرفین، كف دست‌ها رو به پایین. پای چپ را به سمت قفسه سینه خم كنید، ساق پا را با هر 2 دست بكشید. بعد شست پای چپ را با 2 انگشت اول و شست دست چپ بگیرید و پای‌تان را تا جایی كه می‌توانید بكشید؛ شانه‌ها و لگن را روی زمین نگه دارید.بعد، دست راست را روی پای چپ بپیچید، لگن را به چپ برده، پای چپ را در امتداد بدن باز كنید تا به زمین برسد. لگن از زمین جدا می‌شود اما هر2 شانه همچنان روی زمین قرار دارند. پای‌تان را تا جایی كه می‌توانید، بكشید. بعد سرتان را بلند كرده و روی شانه چپ خود را نگاه كنید. در همین حالت بمانید و 5 تا 7 نفس عمیق بكشید. خیلی آرام پای‌تان را بالا بیاورید، آن را كمی به سمت پایین خم كنید و همین حركات را برای سمت مخالف هم تكرار كنید.

 ناواسانا(2)

نوع دیگری از حالت قایقی

حالا (بعد از چرخاندن بالاتنه به سمت چپ) به سمت مركز برگردید و به راست بچرخید، بازوی راست را بلند كرده و بازوی چپ را به سمت راست بیاورید. باز به مركز برگردید و این بار، درحالی‌كه كف پاها روی زمین قرار دارد، زانوها را خم كنید و مهره‌های ستون فقرات را یكی‌یكی روی زمین بگذارید تا كمرتان آرام و راحت شود.

ناواسانا(1)

نوعی حالت قایقی

كشش ماهیچه راست و مورب شكمی: به پشت دراز بكشید، زانوها را خم كرده تا كف پاها روی زمین قرار گیرد. شكم‌تان را به زمین فشار دهید، سر را بلند كرده، قفسه سینه، شانه‌ها و بازوها و همین‌طور پاها را باز كرده و در حالت كشیده قرار دهید. لبه‌های داخلی كف پاها را به هم فشار دهید، شست‌ها را بكشید و لبه بیرونی پاها را به سمت عقب بیاورید تا پاها محكم و استوار روی زمین قرار گیرند. بازوی چپ را بالای سر بیاورید و در همین حال بالا‌تنه خود را به سمت چپ بچرخانید. با كمك بازوی راست، به سمت چپ بدن‌تان نزدیك شوید.

 ستو باندا ساروانگاسانا(1)

حالت پل

كشش كمر: صاف دراز بكشید، پاشنه‌های پا به اندازه لگن از هم باز شده، زانوها بالاتر از قوزك پا، بازوها در امتداد بدن روی زمین قرار گیرد. لگن را بلند كرده، استخوان دنبالچه را به سمت پاشنه‌ها ببرید و داخل ران‌ها را به هم نزدیك كنید. بازوها را به زمین فشرده تا ستون فقرات‌تان را از زمین بلند كنید و شانه‌ها، سر و پاها را رها كنید تا همچنان روی زمین بمانند.

ستو باندا ساروانگاسانا(2)

نوعی دیگر از حالت پل

پای راست خود را با زانوی خم از روی زمین بلند كرده، آن را به سمت صورت خود بكشید. پای راست را در هوا صاف نگه دارید. حالا سعی كنید با همین پا، دایره‌های كوچكی در جهت عقربه‌های ساعت (و همین‌طور خلاف جهتش) بكشید. حالا مهره‌های ستون فقرات را یكی یكی روی زمین بگذارید تا به حالت اول برگردید. همین كار را با پای دیگرتان هم انجام دهید.

فشار  مضاعف به شكم

حالت‌نیم‌قایق

صاف و مورب آرنج راست را روی زانوی چپ برده، پای چپ را بكشید. ماهیچه‌های شكم را منقبض كرده، همزمان بالا‌تنه و پای چپ خود را خیلی آهسته از زمین بلند كرده و به سمت چپ منحرف كنید. آرنج چپ به زمین می‌رسد. تغییر جهت دهید، بالا‌تنه را به راست چرخانده و پاها را همان‌طور نگه دارید. قبل از این‌كه حالت متقاطع پاها را تغییر دهید، بین 2 طرف چپ و راست، جلو و عقب بروید و تكرارش كنید.

فشار  مضاعف به شكم

نوع دیگری از نیم‌قایق

 دراز بكشید و آرنج راست خود را از روی زانوی چپ عبور دهید. دست‌ها را زیر زانوی چپ قلاب كرده، زانو را به قفسه سینه نزدیك كنید. دست‌ها را پشت سر بگذارید، آرنج‌ها در جهت مخالف یكدیگر قرار گیرند.

صعود پاها

كشش ماهیچه های راست شكمی: شكم‌تان را سفت كنید، بالا‌تنه را بلند كرده، سعی كنید با قرار دادن یك دست بالاتر از دست دیگر، از پای‌تان بالا بروید، بدون این‌كه پای‌تان را به جلو پرتاب كنید. مثل این است كه از یك نردبان یا طناب خیالی بالا می‌روید. آن‌قدر بالا بروید كه بالاتنه‌تان كاملا كشیده شده و روی استخوان نشیمن‌گاه نشسته باشید. حالا در خلاف جهت پایین بیایید و برای پای دیگر نیز همین حركت را تكرار كنید.
حركت اصلاحی: می‌توانید تا زمانی كه به اندازه كافی قوی شوید و بتوانید تمام حركت را درست و كامل و با پای كاملا كشیده انجام دهید، به جای حالت كشیده، پای‌تان را خم كنید و حركت را انجام دهید.

حالت دیگری ازصعود پاها

به پشت خوابیده و پاهای‌تان را صاف دراز كنید. پای چپ را به سمت قفسه سینه خم كرده و آن را مستقیم در هوا بلند كنید. پشت پای خود را با دست چپ نگه دارید. پای چپ را حركت داده، ران‌تان را به سمت چپ هل داده و با دست به سمت عقب بكشید. پای راست را كه پایین قرار دارد، محكم به سطح زمین فشار دهید، شست پاها خمیده باشند.
طبقه بندی: سلامتی، 
برچسب ها: آب کردن چربی های سمج، کوچک کردن شکم، ورزش های شکمی، ورزش، رژیم، آب کردم شکم، آب کردن چربی ها،

 
 
 

 
.: Professional Themes in SWEET KISS :.